ُSNMP Ports manager

port manager SNMP

ُSNMP Ports manager

در شبکه، عموما یک یا چندین کامپیوتر از وظیفه مدیریت یا مانیتور تجهیزات را به عهده دارند (مانند سرور مانیتورینگ) که به آنها SNMP Manager گفته می شود. در واقع هر تجهیز و کلاینتی که شما می خواهید آن را مدیریت و مانیتور کنید، ویژگی به نام agent را روی آن فعال کرده تا اطلاعات را از طریق پروتکل SNMP به SNMP Managerارسال کند. وظیفه SNMP Manager، دریافت اطلاعات و query از agent، تعیین متغیرهای مورد نظر خود و اعلام وقایع و تغییرات به agent است.

Agent نیز برنامه و ویژگی است که درون تجهیزات شبکه قرار دارد و می بایست فعال شود. فعال سازی آن باعث می شود تا اطلاعات مدیریتی کلاینت را بصورت localجمع آوری کرده و آنها را برای ارسال به SNMP Manager آماده کند، تا هر زمان SNMP Manager درخواست کرد، پاسخگو باشد. البته این agent می تواند استاندارد بوده (مانند Net-SNMP) یا مربوط به شرکت خاصی (مانند HP insight agent) باشد. بنابراین، بطور کلی وظایف agent در موارد زیر خلاصه می شود:

 • جمع آوری اطلاعات مدیریتی درباره محیطی که در آن قرار دارد
 • ذخیره و بازبابی اطلاعات مدیریتی به عنوان MIB (در ادامه توضیح داده می شود)
 • علامت دادن به SNMP Manager در صورت بروز هر تغییر یا اتفاقی در کلاینت
 • عمل کردن همانند یک پ.ر.و**ی برای تجهیزاتی که با SNMP مدیریت نشده اند

در واقع یک SNMP Manager می تواند، انواع اطلاعات زیر را از agent درخواست کرده و مانیتور کند:

 • آمار و تشخیص هویت پروتکل شبکه
 • یافتن تجهیزات متصل به شبکه
 • اطلاعات پیکربندی نرم افزاری و سخت افزاری
 • آمار کارکرد و میزان کارایی تجهیز
 • پیام های خطا و event ها
 • آمار کارکرد برنامه ها و نرم افزارهای استفاده شده در کلاینت

اگر در agent اجازه write به SNMP Manager بدهید، SNMP Manager می تواند درخواست ایجاد یک کانفیگ را با استفاده از پیام Set به agent ارسال کرده و یک پارامتر local را تغییر دهد و در اصطلاح کلاینت را از راه دور و با استفاده از SNMP کانفیگ کند. البته دقت کنید که درخواست های Set به مجموعه پارامترهای کوچکی از کلاینت محدود می شود که برایشان دسترسی read-write تعریف شده است. بیشتر پارامترهای کلاینت فقط اجازه خواندن داشته و read-only می باشند.

دستگاه تولید شده توسط شرکت آفرینش سیستم قابلیت این را داراست که توسط نرم افزارهای عمومی به رله های محلی فرمان دهد و وضعیت فعلی آنها را مانیتور نماید.

از دیگر کاربردهای آن ارسال مقادیر ولتاژ و جریان هر خروجی است و این مقادیر نیز توسط پروتکل SNMP در دسترس می باشند همچنین نرم افزار تحت وب بارگذاری شده روی دستگاه علاوه بر امکان پیکربندی پارامترهای شبکه و دستگاه ، تمامی مقادیر مصرفی را به همراه وضعیت خروجی ها نمایش می دهد.

کنترل پورت های خروجی نیز توسط نرم افزار تحت وب میسر می باشد.


  آفرینش سیستم های پویا
  این متن تست برای توضیحات پاپ آپ است .بنابراین ما آن را تکرار میکنیم.این متن تست برای توضیحات پاپ آپ است .بنابراین ما آن را تکرار میکنیم این متن تست برای توضیحات پاپ آپ است .بنابراین ما آن را تکرار میکنیم این متن تست برای توضیحات پاپ آپ است .بنابراین ما آن را تکرار میکنیم این متن تست برای توضیحات پاپ آپ است .بنابراین ما آن را تکرار میکنیم این متن تست برای توضیحات پاپ آپ است .بنابراین ما آن را تکرار میکنیم این متن تست برای توضیحات پاپ آپ است .بنابراین ما آن را تکرار میکنیماین متن تست برای توضیحات پاپ آپ است .بنابراین ما آن را تکرار میکنیم
  آفرینش سیستم های پویا
  با عضویت در خبرنامه ما،از جدیدتریت اخبار شرکت با خبر شوید
  اطلاعات شما در اختیار دیگران قرار نخواهد گرفت
  ARE YOU READY? GET IT NOW!